Logo - Darkfield.cz - Mikroskopie temného pole krve
+420 733 193 796 tigi.jana@gmail.com Brno Po - Čt: 9:00-16:00
04.08.2015

Detoxikace a očista organismu

Nejlepší detoxikace a očista organismuPřečtěte si o možnostech nejlepší detoxikace a očisty organismu. Máme pro vás pár tipů.

Lidský organizmus je denně vystavován negativnímu působení toxických látek ze znečištěného životního prostředí a dalším škodlivým vlivům (nezdravý životní styl, stres, nedostatek pohybu a odpočinku, nevyvážená strava apod.).


Působení těchto faktorů vyvolává v lidském těle takzvanou autointoxikaci – postupné zanášení organizmu toxiny (jedy) z vnějšího okolí. 

Důsledkem zaneseného organizmu je pak celá řada potíží až onemocnění (trávicí potíže, poruchy vyprazdňování, vyšší cholesterol, nespavost, únava, vyčerpanost, bolesti hlavy, deprese, porušená imunita, rakovina). Nejlepším řešením je kompletní detoxikace a očista organismu. Nebojte se do tohoto procesu zapojit i alternativní medicínu.

Nejlepší detoxikace a očista organismu

Detoxikací a očistou organismu tedy rozumíme odstranění toxinů (jedovatých látek). Řada lidí trpí těmito potížemi a neuvědomuje si, že tělo tímto dává signál k detoxikaci.

Klasická medicína potvrzuje, že pokud pracuje alespoň 1/3 jaterní tkáně, jsou jaterní testy negativní.  Ukazuje se však, že na zpracování toho kvanta chemie v potravinách, na které jsme dříve nebyli zvyklí, ta 1/3 prostě nestačí, pak je třeba přistoupit k detoxikaci! Jaterní tkáň je denně atakována chemikáliemi z potravy, pravidelným užíváním léků, u některých nadměrným požíváním alkoholu, dále mohla být poškozena prodělaným onemocněním (virová hepatitida, mononukleóza, borelióza...), stresem a je pravidelně poškozována  toxiny  plísní.

Plísně jako nežádoucí parazité nám při svém přemnožení cirkulují v krvi. Při nedostatku laktobacilů ve střevech jako obranné linie mohou tyto plísně prostupovat ze střeva do krevních vlásečnic a tedy do krve. Při takovémto každodenním útoku na játra, začíná váznout nejen detoxikace organismu, ale i další jaterní funkce. V těle dochází k intoxikaci a spolu s překyselením organizmu vzniká postupně stav nepohody, únavy, vyčerpání a následně se mohou rozvíjet skutečné nemoci. Tyto potíže již signalizují nutnost detoxikace a očisty organismu.

Jak postupovat při detoxikaci?

Pokud chceme vědět, jak provést nejlepší detoxikaci a očistu organismu, pak je vhodné provést vstupní rozbor aktuálního stavu. Máme vůbec možnost zjistit skutečný stav jater, když jaterní testy jsou negativní? Odpověď zní ANO - existují totiž metody alternativní. Mezi tyto metody patří na předním místě DFM (mikroskopie temného pole).

Nejlepší detoxikaci můžeme mimo jiné uskutečnit pomocí potravních doplňků. Máme jich celou řadu, nejoblíbenější jsou Pure Yucca, Green Health, Liquid Chlorophyll, Ocean 21, Detox Patch aj. Některé tyto doplňky odstraní toxiny z jater, ledvin, lymfy, plic, kůže, pročistí stěny cév, klouby atd.

detoxikace s pomoci mikroskopie temného poleTo je jedna stránka věci. Ale musíme si uvědomit, že je nutné souběžně při očistě organismu alkalizovat (doplňovat minerály, Green Health, alkalickou vodu z Aquarionu) a posílit játra v jejich funkci, aby se uvolněné toxiny v těle nehromadily a nedocházelo k další intoxikaci. Tedy s celkovou detoxikací organismu jde ruku v ruce posílení či regenerace jaterní tkáně pomocí přípravku Sylimarin Plus v dávkování 3 – 6 kapslí denně na lačno. Tento přípravek díky svému vynikajícímu složení má trojí efekt: regenerace jaterních buněk, ochrana jaterních buněk a podpora jejich metabolické funkce.

Běžný pitný režim by měl zajišťovat pro malé děti do 4 let věku 75 ml tekutin/1 kg hmotnosti, děti starší pak 60 ml/1 kg a dospělí 45 ml/1 kg. Při detoxikaci a očistě organismu je nutné zvýšit pitný režim, aby se uvolněné toxiny rychle vylučovaly z těla. Dále doporučujeme v době detoxikace nepřetěžovat tělo nevhodnou stravou (doporučujeme stravu v souladu s krevní skupinou) a nadměrnou konzumací (je vhodné zařazovat i dny půstu).

Nejlepší detoxikace a očista organismu má trvat minimálně 3 měsíce a měla by se opakovat alespoň 2x ročně. Není však na škodu, když játra posilujeme a organizmus detoxikujeme průběžně.

MUDr. Jana Jelínková

Pokračování čtení o možnostech alternativní léčby a výživovém poradenství příště!

small menu ico