Logo - Darkfield.cz - Mikroskopie temného pole krve
+420 733 193 796 tigi.jana@gmail.com Brno Po - Čt: 9:00-16:00
28.03.2014

Výhody a podstata mikroskopie temného pole

Mikroskopie temného pole je mikroskopií živých krevních buněk, která neslouží ke klasickým diagnostickým účelům, tj. k rozpoznání konkrétního onemocnění. Mikroskopie v temném poli se užívá k prověření optimální stravy a přírodní terapie pro jednotlivce, kteří trpí nějakou chorobou nebo snížením imunity. Díky tomuto přístupu dokáže mikroskopie temného pole napovědět o podstatě problému a navrhnout řešení k jeho odstranění.

Analýza krve pod mikroskopem je téměř tak stará jako lékařská praxe sama. Hlavní výhodou metody mikroskopie v temném poli však je to, že mohou být objeveny četné nevyváženosti organismu ještě dříve, než se ukáží nějaké odchylky při standardních chemických krevních testech. Včasnou úpravou stravy a doporučeným režimem pak lze předcházet manifestním zdravotním potížím.

Unikátnost metody mikroskopie v temném poli oproti jiným přístupům

Mikroskopie v temném poliAnalýza živých krevních buněk v temném poli mikroskopu se od běžné krevní analýzy liší tím, že na rozdíl od jejích pouhých součástí rozeberete krev jako celek, není ničím omezena a používá vyšších zvětšení. Lékař pozoruje živou, ne mrtvou krev (fixovanou a barvenou) jako při klasickém mikroskopickém vyhodnocování. Při technice vizualizace mikroskopií v temném poli se také používají jiné objektivy (s fázovým kontrastem či temným polem versus prosvětlení). To umožňuje lékařům pozorovat mnohem více detailů, než je možné pod běžném mikroskopem. Například částečky zastřené závojem bílkovin nejsou při typické konvenční mikroskopii mrtvých buněk pozorovatelné. 

Přínos mikroskopie temného pole

Přítomnost baktérií, plísní nebo cizopasných forem při prohlížení živých buněk krve ovšem nutně neznamená diagnózu nějaké nákazy některými z těchto organizmů.

Krev a imunitní systém je jim každodenně vystavován, po příjmu potravy, vody z vodovodu, ze znečištěného prostředí atd. Když tyto organizmy vstupují do krevního řečiště, jsou deaktivovány a ničeny armádou imunitního systému – bílými krvinkami a protilátkami. Technicky vzato tedy pouhá přítomnost těchto struktur v krvi není charakteristickým znakem nějaké infekce. V případě skutečné krevní nákazy by jich muselo být pozorováno mnohem více.

Lidé stavějící se skepticky k mikroskopii temného pole dosud věří, že krev zdravého člověka je naprosto sterilní a že viry a baktérie, plísně a paraziti nemohou v krevním řečišti vůbec existovat. Argumentují tím, že pokud by tam skutečně byli, pak by už nemocný umíral na nemocničním lůžku na septický šok.

Toto dogma vyvrátil rozsáhlý výzkum prováděný mnoha vědci ve světě, zejména v Německu, ve východní Evropě, na Novém Zélandu a v zemích. Kde jsou formy přírodní nebo nechemické medicíny mnohem dostupnější. Úplný seznam odborných prací popisujících přítomnost bakteriálních, plísňových a parazitních toxinů v krvi jedinců nepostižených sepsemi je skutečně obsáhlý. Stále více patologů už chápe význam těchto poznatků a používají je v každodenní lékařské praxi i při alternativní léčbě.

Jak vám může mikroskopie temného pole pomoci?

Mikroskopie v temném poli BrnoStoupající výskyt autoimunitních chorob sdružených s baktériemi a parazity (např. revmatická artritida) a infekční onemocnění jako AIDS, hepatitida, giardiasis a chronický únavový syndrom, přináší důrazné argumenty proti dogmatu, že krev zdravých lidí je dokonale prosta choroboplodných zárodků. Jako u mnoha sporných problémů v medicíně, ani zde nejsou odpovědi úplně černé ani bílé. Jak mi jednou řekl jeden starý profesor a dosud věřím, že je to pravda: „ V lékařství není nic věčné ani nemožné.“

Mikroskopie živých buněk v temném poli mikroskopu, propagovaná vědci jakým byl např. Gaston Naessens, propagátor alternativní medicíny při léčení rakoviny 714X, nabízí lidem se systémovými projevy kvasinek nebo jiných infekcí rychlé a spolehlivé vizualizace mikroorganizmů a jejich zbytků v živé krvi jako celku. Stejnou možnost již mají lidé v naší republice, kde na 1. pracovišti mikroskopie temného pole od začátku jeho existence (v r. 2004) poskytuji pacientům stejnou vizualizaci jejich kapky krve. Jestliže v krvi nějakého jedince může být prokázána přítomnost kandidy, parazitů a baktérií, je jisté, že jeho krevní řečiště bylo napadeno. 

Při mikroskopii v temném poli, především u lidí trpících vážnějšími abnormalitami imunitního systému, jako záněty tlustého střeva (colitis), Crohnovou nemocí, astmatickou bronchitidou, záněty dutin a zápaly plic mohou být živé organizmy zřetelně pozorovány jako volně plovoucí v kapce krve odebrané z krevní kapiláry.

Analýza živých buněk krve vyžaduje použití mikroskopu připojeného k vysoce kvalitní barevné videokameře, barevného monitoru s vysokým rozlišením a videorekordéru. Jediná kapka krve z píchnutí do špičky prstu může ukázat cenné informace o zdravotním stavu, které jsou pak dále případně konfrontovány s dalšími lékařskými prohlídkami a biochemickými testy. Pozorování kapky krve pomocí mikroskopie temného pole může odhalit o zdraví a nemocech některá fakta, jejichž pozorování konvenční mikroskopie neumožňuje. 

Mikroskopie temného pole může ukázat

 • baktérie
 • parazity
 • mykózu krve
 • poškození volnými radikály a potřebu užívání antioxidantů, vitamínů, minerálů a enzymů
 • odchylky ve velikosti a tvaru buněk, charakteristické pro nedostatek kyseliny listové, vitamínu B12 a železa, resp. poruchy imunity
 • nestrávené bílkoviny a tuky
 • nedostatky zažívacích enzymů
 • oslabení jater
 • známky stresu a dopad na červené krvinky a orgány
 • hormonální nerovnováhu
 • krystaly cholesterolu ukazujících na riziko zhoršeného trávení lipidů, popřípadě nedostatku nenasycených mastných kyselin typu omega3 ariziko aterosklerózy 
 • krystalky kyseliny močové a riziko dny
 • špatný krevní oběh, úroveň okysličení, překyselení a riziko náhlých příhod 

S pomocí této metody můžete řešit výživové poradenství, které při správném a delším uplatnění zpravidla vede ke kýženým výsledkům
 

Další informace:

MUDr. Zoltan P., Rona, DrSc. – Mikroskopie živých buněk – okno do neviditelného světa, WM magazín 2006, č. 56

small menu ico