Logo - Darkfield.cz - Mikroskopie temného pole krve
+420 733 193 796 tigi.jana@gmail.com Brno Po - Čt: 9:00-16:00

O metodě darkfield microscopy (DFM)

Pár slov k  DFM

Jde o nadstandardní metodu, která poskytuje komplexní obraz o naší krvi a upozorní  na raná stadia onemocnění, akutní infekce, alergie, nedostatečné trávení nebo záněty. Pomůže odhalit příčinu již vzniklých chorob či potíží, které nelze zjistit klasickými vyšetřeními.

Podstata mikroskopie  temného pole (DFM) spočívá v tom, že do roviny objektu vstupují z kondenzoru temného pole  pouze okrajové, velmi šikmé světelné paprsky, zatímco středové paprsky jsou pohlceny a při zobrazení se neuplatní. Objekt je tedy osvětlen jen ze stran, paprsky se od něj odrážejí a lámou. Do objektivu vstupují jen paprsky odražené od povrchu objektu a ten proto září v temném poli. Výhodou je že tímto speciálně upraveným mikroskopem sledujeme živou kapku krve a elementy v ní obsažené – živé. V klasické mikroskopii hodnotíme pouze mrtvý fixovaný vzorek krve ve kterém jsou obarveny substance jen ty které očekáváme, nikoli všechny – které tam nepatří.
Pozorování  kapky krve v temném poli mikroskopu je výborná doplňující metoda, protože oproti výsledkům standardních diagnostických postupů dokáže zjistit některé změny, jež není možné zatím odhalit standardními metodami. Nabízí možnost  prevence dříve, než se nemoc objeví. Kromě toho se  pacient  na vlastní oči přesvědčí o stavu svého organismu.

Dokonce takzvaně „zdraví“ lidé mohou mít nezdravý obraz krve, který pokud se nespraví, může časem vyústit v citelné symptomy slábnoucího zdraví. Nejdůležitější je, že tento test při kontrole ukáže, jak vaše tělo odpovídá na zvolenou terapii.

Jelikož obrázek krve jednotlivce je zrcadlem jeho zdraví, monitorováním a srovnáním vzorku krve, který byl odebrán před a po zavedení alternativní léčby, je okamžitě zjištěn léčebný efekt.

small menu ico