Logo - Darkfield.cz - Mikroskopie temného pole krve
+420 733 193 796 tigi.jana@gmail.com Brno Po - Čt: 9:00-16:00

Historie DFM

Pozorování živé kapky krve v temném zástinu bylo prováděno před více než 70-ti lety na základě dlouhodobých výzkumů prováděných bakteriologem Prof. Guntherem Enderleinem.

Prof. Dr. Günther ENDERLEIN (1862 – 1968)

DATA | galerie | enderlein-195x300.png

Byl kurátorem berlínského zoologického muzea a autorem více než 500 vědeckých publikací. Viděl „tisícihlavé monstrum skryté v lidské krvi“ a věřil, že částice, jimž říkal „protity“, představují nezbytnou součást životního cyklu. Vysvětloval to takto:

„Každá prudká změna nebo narušení vnitřního prostředí těla může umožnit jinak neškodnému mikroorganismu, aby se vyvinul až do určitého stavu cyklického vývoje do formy, způsobující onemocnění…“ (Erik Enby).

„Protity“ lze pozorovat v mikroskopu s tmavým polem jako malinké svítící body. Enderlein říkal životnímu cyklu protitů „endobiózní komplex“, skládající se ze čtrnácti vývojových stupňů, a věřil, že tyto proměny jsou podstatou mnoha nemocí.

Popsal koloběh vývoje a metamorfóz mikrobů v jeho mnohotvárné podobě. Jeho popis dokazuje, že se žádná živá substance  nepokouší bezmezně šířit a množit tou měrou, aby přitom vytlačila jiné životní formy. Naopak. Je zde viditelná snaha jednoho druhu o dosažení rovnováhy s jiným, což se odehrává i mezi mikroby a buňkami v našem těle.
Jeho objevy  pomocí DFM živé krve vedly k formám diagnózy, jimiž lze identifikovat původ problémů a z těchto poznatků posoudit aktuální poruchy v těle.

Pozn.: Metodu darkfield  provozují  běžně zahraniční kliniky zabývající se alternativní medicínou USA, Kanadě i v Evropě, hlavně SNR, Švýcarsko, Rakousko atd. Své uplatnění v praxi našla i ve veterinární medicíně. (Např. některé společnosti vlastnící dostihové stáje aplikují DFM před a po závodech, aby zjistili jak moc negativně – stresově -  působí dostih na jejich koně a mohli této škodlivé reakci předejít pomocí veterinárních doplňků stravy).

small menu ico