Logo - Darkfield.cz - Mikroskopie temného pole krve
+420 733 193 796 tigi.jana@gmail.com Brno Po - Čt: 9:00-16:00

MUDr. Jana Jelínková | Darkfield

Pár slov o mně

DATA | galerie | jana_mikroskop.png

Jmenuji se Jana Jelínková,  narodila jsem se v Praze v r. 1953. V roce 1978 jsem ukončila      studium na Fakultě všeobecného lékařství UK Praha, terapeutický směr. Po ukončení studia v r. 1978 jsem se vdala a přemístila do Brna, kde od té doby působím.

Krátce jsem byla zaměstnána na interním odd. VÚKEO Brno, nynější Masarykův onkologický ústav. Od r. 1979 jsem pracovala na Krajské hygienické stanici  Brno. Po atestaci I. stupně a posléze  specializaci II . stupně, ve vedoucí pozici. Od r. 1996 jsem  se začala zajímat  o podpůrnou léčbu potravními doplňky a později též poradenstvím.

V r. 2003 jsem absolvovala vzdělávací seminář v zahraničí o pozorování kapky krve v temném poli mikroskopu (darfield microscopy – DFM)  a tato metoda mě natolik nadchla, že jsem se rozhodla se jí věnovat.  Byla jsem průkopníkem  metody darfield, protože v té době byla v naší republice a na Slovensku zcela neznámá. Studovala jsem materiály pouze v angličtině a hledala informace  na internetu. Koupila jsem mikroskop, absolvovala  kurz v zahraničí a nakonec získala certifikát, že mohu tuto metodu zavést  a provozovat v naší republice . Po nezbytných  úředních schvalovacích peripetiích od r. 2004 metodu darkfield  uplatňuji při  poradenství  výživy a doplňků stravy ve své soukromé praxi . Založila jsem 1. pracoviště mikroskopie temného pole v České  a Slovenské republice

small menu ico